İnci Erdoğan

Danışan Yorumları

Sınav stres ile başa çıkmakta çok zorlandığım pandemi döneminde okulum aracılığı ile İnci Hanım ile tanışmıştım. “Koçluk” kavramı o zamanlar bana pek bir şey ifade etmese de zaman geçtikçe hem koçluğun hem de koçumun değerini çok iyi anladım. Arkadaşlarım ve ailem dışında rahatça mutluluğumu, üzüntümü, endişelerimi paylaşabileceğim bir insan daha edinmiş oldum. Sıkıştığım noktalarda İnci Hanım bana hep doğru soruları sordu, cevaplarını da beraber bulduk. Kendimi ve etrafımdakileri daha iyi anlamamı ve koşulları en iyi şekilde şekillendirmemi sağladı. Eksikliğini fark etmediğim beceriler kazandım (hatta resmen büyüdüm diyebiliriz). İnci Hanım kısa sürede, iyi ki tanışmışım hayatıma katmışım dediğim insanlardan biri oluverdi.

İnci Hanım’la, bir projede irade dışı bir eşleşme sonucu bir araya geldik. İyi ki de öyle olmuş. Yüz yüze gelme fırsatımız olamadığı için uzaktan görüşmelerimizi yaptık. Hiç düşünmediğim kadar verimli görüşmeler oldu.

Sıkıntıda olduğum ve bu sıkıntımın kaynağını betimleyemediğim belirsiz bir süreçteydim. Her görüşmenin ardından beynimin berraklaştığını hissederek telefonu kapattım.  Benim için çok keyifli ve anlamlı bir koçluk deneyimdi. Yakın bir dostunuzla uzun uzun sohbet etmek gibi…

Fırsatını bulmuşken, yine çok teşekkür ederim. İyi ki varsın…

 

Sevgilerimle…

Hayatımı zorlaştıran konuların aynılarını deneyimlemiş başka insanlarda kendimi izledim.

Kadın kadının en büyük nokta noktasıdır diyenlere inat kadın kadının can suyudur dedik, kah şaşırdık, kah güldük, kah üzüldük, kah öğrendik. Fiber kablolar olsa da aramızda inadına tutuşur gönüller hasbıhal ile. Kadın büyüdükçe, güzelleştikçe, kendini sevdikçe toplumlar da seviye atlar. Bu gruba kısa yolculuğumda bıraktığı uzun izler için çok teşekkür ediyorum 🙏 Başta Gülüş, İnci ve Tuba olmak üzere kare kare ekranıma düşen güzel yürekli kadınlara bilgelik dolu bir hayat diliyorum. Keyifle geçti, yeni keyiflerde buluşmak dileğiyle 🙏🙏🙏

İnci nin dost eli bana tam pandemi başlangıcında, LGS ye hazırlanan ergen bir çocukla başa çıkmaya çalıştığım, hepimizin evden çalıştığı depresif dönemimde uzandı. İnsan bu psikolojide sorunları büyüttükçe büyütüyor ve çözülemez halde görüntü alıyor. İnci tüm sakinliği, profesyonelliği ve disipliniyle önce durumun fotoğrafını çekmemi sağladı; sonra da bana çözüm yollarına dair çıkış yolları ve ipuçları gösterdi. Sorularıyla, çaresiz olma bakış açısından kurtulup; çocuğuma da kendime de faydalı olmamı sağladı.   Teşekkür ediyorum.

Merhaba ben Ayça,

İnci Hanım’ın koçluğuyla içinden çıkamadığım bir yığın işimi, bir ucundan tutup düzene koyabilmeyi denedim, koçumun direktifleriyle kendime hayatımda neyin daha önemli olduğunu sordum, cevaplarımla ilerde kendimi nerde görmek istediğimi daha net şekilde anladım. İhtiyacım olan şey daha sağlam adımlar atmak! İnci Hanım’ın koçluğu, içinde kaybolduğum konularda kendime ışık tutmamı sağladı. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum, sevgilerle…

Ayça

Hiperkadın..

Hayatımın hiç tatmadığım yanı,

Tanımadığım sokaklarım..

Yeni keşfettiğim bu topraklarda kendimle  hür olmayı öğrendim.

“Günümüz insanlarının; içsel huzur, mutluluk ve kişisel gelişim konularını aradığı bu pandemi günlerinde tanıştığım koçluk kavramını incelemeye başladım. Koçum İnci Erdoğan ile tanışmam benim hayat arayışında,  geleceğe daha özgüvenli ve pozitif bakamama büyük katkı sağladı. Bu sebeple kendisine şükranlarımı sunuyorum.”

İnci hanımla tanışmamız kariyerime ilgili bocaladigim bir döneme denk geldi. Kendisiyle hayattan adil beklentim nedir ne beni mutlu eder hayallerim ile kendimi zorladığım gerçekler arasında sıkıştigim bir dönem ettiğimiz sohbetler kendimi bulma yolculuğumda yardımcı oldu. Hayatının bir döneminde kendisiyle yollarımızın keşişmesinden ötürü müteşekkirim.

Koçluğu İnci Hanım ile birlikte tanıdım, daha öncesinde bir fikrim ve bilgim yoktu. Çok şanslıyım ki çok iyi bir koça denk geldim. Görüşmelerimiz de bana bir ayna tuttu ve kendime itiraf edemediğim gerçekleri dile getirmemi sağladı. Kendime sadece olumsuzluklar, karamsarlıklar yüklemişim. İnci Hanım sayesinde bunun farkına vardım olumsuzlukları gördüğüm kadarıyla artık olumlu yönleri de görebiliyorum. İlk görüşmemizden sonra bile ne zaman kendime yüklensem İnci Hanım ile görüşmem gelip hayata bütün yönleriyle bakmaya çalıştım ve sayesinde bunu yapabildim. İnci Hanım benim çok güzel bir aynam oldu ve cevapları bulmamı sağladı onun sayesinde düşünmediğim ve bakmadığım yerden bakmayı öğrendim. Hayatımda birçok şeyin değişmesini sağladı ve konuşması sayesinde ilerleyen zamanda da benim hayata geniş açıdan bakmamı sağlayacak.

Farkındalik farkındalık dedim başımın etini yiyorum yıllardır. Bana farkındalığın dibine vurduran Hiper Dayanışma. Ben neymişim beeee dedirten omuzlarım dik başım dik yürüme adımlarıma bir katkı daha sağlayan İyi ki dayanışma oldu aramızda ve devam edecek 🙏🙏🙏

İnsanların sadece gideceği yer için navigasyona ihtiyacı yoktur, bazı zamanlarda kendi içinde yol göstericiye ihtiyaç vardır, bana kendi yolumu bulmam konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.